Week van de Mediawijsheid

Van 7 t/m 14 november is het de Week van de Mediawijsheid, samen op zoek naar digitale balans. Een mooi moment om met de leerlingen in gesprek te gaan over schermtijd, rust en offline contact.
De leerlingen uit leerjaar 1 en 2 hebben in de trant van dit thema een lessenserie ‘mediawijsheid’ en ‘veilig puberen’ gehad. Dit preventieproject bestaat uit twee lessen van 45 minuten en helpt leerlingen bewust na te denken over hun online gedrag en wat het betekent om online te zijn in deze fase van hun leven. In de eerste les staan de leuke én lastige kanten van online zijn centraal: de invloed van de telefoon op concentratie en contact met anderen, en het verslavende effect van sociale media.
De tweede les richt zich in leerjaar 2 op seksualiteit en online grenzen – onderwerpen als flirten, privacy, en de risico’s van online gedrag komen aan bod. De nadruk ligt op openheid, bewustwording en het wegnemen van schaamte rondom deze thema’s. Het waren 2 interessante lessen.

Vergelijkbare berichten